Tryfonova M.D.
Вход | Регистрация
Онлайн запись

услуги
До 2002 року лікарі регулярно призначали стандартні гормонозамісні препарати або замісну гормональну терапію (ЗГТ) для полегшення симптомів менопаузи. Звичайна ЗГТ містить орально кон'юговані естрогени, отримані з сечі вагітних кобил (коней), та синтетичні прогестини (сполуки, які активують рецептори прогестерону), такі як ацетат медроксипрогестерону (NAMS 2017). Тим не менш, у 2002 році в рамках дослідження «Ініціатива з охорони здоров'я жінок» (Women's Health Initiative, WHI) було виявлено суттєві ризики, пов'язані з традиційними оральними ЗГТ:
Згодом більша частина цього ризику була приписана медроксипрогестерону ацетату, синтетичному прогестину, що використовується в дослідженнях WHI (Stanczyk 2015). Оскільки поінформованість про ці ризики, пов'язані зі звичайним оральним поширенням ЗГТ, багатьох жінок почала турбувати використання ЗГТ. У Сполучених Штатах використання ЗГТ різко скоротилося (Schonberg 2005). Різке зниження захворюваності на рак молочної залози, що спостерігалося в 2003 році серед жінок старше 50 років, корелювало з цим зменшенням стандартного використання ЗГТ (Ravdin 2007).
Естрогени коней та синтетичні прогестини, використані в дослідженні, відрізняються за хімічною структурою від природних гормонів, що виробляються в організмі жінки (Samaras 2014). Багато досліджень показали, що синтетичний прогестин — медроксипрогестерону ацетат має кілька ризиків для здоров'я, включаючи підвищений ризик розвитку раку молочної залози, інсульту та когнітивної дисфункції (Stanczyk 2015).
На противагу стандартній ЗГТ існує біоідентична замісна гормональна терапія, в якій використовуються гормони, ідентичні тим, що виробляються в організмі природним шляхом (Moskowitz 2006; Whelan 2011).
Біоідентична ЗГТ може бути пов'язана з меншою кількістю побічних ефектів, ніж ЗГТ. Біоідентичні місцево застосовувані естрогени, мабуть, становлять менший ризик утворення тромбів і, можливо, загального серцево-судинного ризику, ніж оральні естрогени кобилиць, що використовуються у звичайній ЗГТ (L'Hermite 2017). Це було продемонстровано у великому дослідженні «випадок-контроль» (ДВК), яке показало, що використання одних оральних естрогенів (не в поєднанні з синтетичними прогестинами) призводило до збільшення ризику утворення венозних згустків приблизно на 50% порівняно з контролем. Коли естрогени кобилиць використовувалися у поєднанні із синтетичними прогестинами, ризик підвищувався приблизно на 90% більше, ніж у контрольних учасників (Vinogradova 2019). Крім того, біоідентичний прогестерон, на відміну від синтетичного прогестину, що найбільш широко використовується, не збільшує ризик серцево-судинних захворювань або раку молочної залози (Holtorf 2009). Дійсно, привабливість біоідентичної гормональної терапії не була втрачена для громадськості чи медичної спільноти: майже третина жінок, які зараз використовують гормональну терапію, роблять це з біоідентичними гормонами (Gass 2015).
У багатьох комерційних препаратах, схвалених FDA, в даний час використовуються біоідентичні гормони, що сприяє поширенню біоідентичної ГЗТ серед лікарів із традиційними схильностями до лікування.
Крім того, добавки з науково вивченими травами, такими як Dong quai (Angelica sinensis) та корінь солодки (Glycyrrhiza glabra), можуть додатково сприяти здоровому метаболізму жіночих гормонів та доповнювати дії біоідентичної ЗГТ.
Оформление заказа
Пожалуйста, укажите ваш контактный телефон.
Мы свяжемся с вами в ближайшее время.